fbpx

10 powodów, dla których warto kupić dziecku zegarek

10 powodów, dla których warto kupić dziecku zegarek

Myślisz o kupieniu pierwszego telefonu swojemu dziecku? Chcesz mieć z nim bieżący kontakt, jednak obawiasz się, że jest jeszcze zbyt małe, żeby korzystać ze wszystkich możliwości Internetu i mieć otwarty dostęp do wszystkich mediów społecznościowych.

Musisz czasami wrócić później z pracy, załatwić coś ważnego albo zwyczajnie spotkać się ze znajomymi i nie zawsze możesz być przy swoim dziecku? Jednak nieustannie przez cały dzień, kiedy Cię nie ma z nim, myślisz co robi, jak się czuje lub czy jest bezpieczne.

Takie dylematy ma każdy z rodziców. Odpowiedzią na te problemy jest właśnie Kidizwatch, zegarek, który ma zapewnić komfort rodzicom, a bezpieczeństwo dzieciom. Poznaj 10 powodów, dla których warto zainwestować w zegarek dla swojego dziecka, a jednak jeszcze nie w telefon i cieszyć się spokojem każdego dnia.

 

1. Pozwala na połączenia głosowe i wysyłanie wiadomości, tak samo jak telefon

Kidizwatch pozwala na pozostanie w kontakcie z Twoim dzieckiem. Za pomocą zegarka dziecko może do Ciebie dzwonić i przesyłać wiadomości głosowe. Dzięki specjalnej aplikacji, Ty również możesz wykonywać połączenia do swojego dziecka i wysyłać wiadomości. Jest to świetna alternatywa dla smartphonów. Jest wiele powodów, dla których Twoje dziecko jest jeszcze za małe, żeby używać telefonu – może go zgubić lub uszkodzić, nie chcesz by miało dostęp do wszystkiego co jest w internecie. Dzięki Kidizwatch może być z Tobą w ciągłym kontakcie i nie musi do tego mieć smartfonu. W dodatku, zegarek daje możliwość stworzenia bezpiecznej listy kontaktów dla Twojego dziecka, a Ty masz pewność, że nikt obcy nie będzie mógł się z nim skontaktować.

 

2. Umożliwia śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym

Większość rodziców martwi się o swoje dzieci, gdy są poza zasięgiem ich wzroku. Zegarek Kidizwatch pozwala w każdym momencie zobaczyć, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Najlepsze modele dla dzieci mają nadajnik GPS, który wysyła regularne sygnały geolokalizacyjne do telefonu rodzica. Dzięki temu nie musisz się denerwować, gdzie Twoje dziecko się znajduje i możesz skupić się na swoich zadaniach.

 

3. Możesz wyznaczyć strefy bezpieczeństwa

Kidizwatch pozwala również pomóc stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka, aby rozwinąć w nim poczucie niezależności. Wbudowane funkcje śledzenia i lokalizacji dają rodzicom pewność, że mogą pozwolić swoim dzieciom wyjść samodzielnie. Rodzice mogą wyznaczyć strefy bezpieczeństwa (np. okolice szkoły lub domu) dla dzieci, korzystając z funkcji geolokalizacji w aplikacji. Jeśli dziecko je przekroczy, rodzic dostanie o tym powiadomienie. 

 

4. Pozwala zmniejszyć rozproszenie uwagi na lekcjach

Boisz się, że Twoje dziecko w szkole, zamiast uważać na lekcjach, siedzi w telefonie? Badania  London School of Economics and Political Science  wykazały, że zakaz używania smartfonów w szkołach spowodował wyraźną poprawę wyników testów uczniów. Telefon może utrudnić dziecku naukę podczas zajęć. Nieustannie walczymy o to, by pozostać skupionymi na wykonywanym zadaniu, zamiast poddawać się chęci sprawdzenia naszych telefonów. Jak więc możemy oczekiwać, że małe dziecko, z nowym gadżetem, pozostanie skupione na pracy w szkole, skoro dopiero uczy się samodyscypliny. Dlatego, alternatywą dla telefonu może być właśnie zegarek Kidizwatch, który dodatkowo ma opcję trybu szkolnego, podczas którego dziecko nie może używać zegarka, a jedyną działającą funkcją jest przycisk S.O.S.

 

5. Posiada przycisk S.O.S.

Zegarek dla dzieci Kidizwatch posiada funkcję bezpieczeństwa – w nagłych wypadkach dzieci mogą skontaktować się z Tobą za pomocą oddzielnego przycisku. Dziecko nie musi szukać opcji dzwonienia na swoim zegarku. Wystarczy, że przyciśnie guzik i automatycznie się z Tobą połączy. Zegarek trudno jest zgubić, więc masz pewność, że dziecko zawsze Cię powiadomi, gdy będzie w tarapatach. Dodatkowo dostaniesz powiadomienie w aplikacji i wiadomość SMS.

 

6. Łatwy w użyciu

Zegarek został tak zaprojektowany, żeby obsługa jego była łatwa dla dzieci nawet w wieku 3 lat. Proste ikony na zegarku pokazują podstawowe funkcje – takie jak wiadomości, czy telefon. Jeśli dziecko jest bardzo małe może wykorzystać przycisk S.O.S., który zawsze połączy Cię z Twoim telefonem. Daje to rodzicom spokój, że jeśli coś się dzieje, a Ciebie nie ma w pobliżu, Twoje dziecko zawsze może do Ciebie zadzwonić. Zegarek nie wymaga umiejętności czytania, dziecko może korzystać z niego za pomocą ikon.

 

7. Pozwala Ci być w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem

Dla rodziców szukających urządzenia, które zapewni stały kontakt z dzieckiem zegarek Kidizwatch jest idealnym rozwiązaniem. Funkcje umieszczone na zegarku pozwalają rodzicom wykonywać połączenia i wysyłać wiadomości tekstowe, dzięki czemu komunikacja jest szybka i wygodna. Zegarek jest również wyposażony w funkcję ograniczonego dzwonienia i zarządzania kontaktami, dzięki czemu obcy ludzie nie mogą kontaktować się z urządzeniem.

 

8. Nie musisz się bać, że Twoje dziecko go zgubi

Zegarek trudno jest zgubić, w przeciwieństwie do telefonu. Dziecko ma go cały czas na ręce, dlatego też nie ma ryzyka, że ktoś go ukradnie. Ponadto, dzięki funkcji lokalizacji zawsze można sprawdzić, gdzie on się znajduje. Dziecko zapodziało, gdzieś zegarek w domu i nie może go znaleźć? Nie przejmuj się, w aplikacji jest opcja znajdź zegarek, dzięki której zegarek wysyła głośny sygnał by można było go łatwo zlokalizować w okolicy.

 

9. Możesz robić i wysyłać zdjęcia

Zegarek Kidizwatch, dzięki zamontowanym kamerom ma funkcję robienia zdjęć. Dziecko chciałoby Ci pokazać swoją pracę zrobioną w szkole, albo czymś się pochwalić? A może chciałoby Ci wysłać zdjęcie z zielonej szkoły lub wyjazdu? To bardzo proste, wystarczy, że zrobi zdjęcie w swoim zegarku i Ci prześlę. Tak samo Ty możesz wysyłać zdjęcia swojemu dziecku.

 

10. Kidizwatch to wspaniały gadżet dla Twojego dziecka

W ofercie Kidizwatch jest kilka modeli zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Zegarki są tak zaprojektowane by podobały się Twojemu dziecku. Funkcje zawarte w tych zegarkach są również zaprojektowane tak, aby były przydatne w stylu życia dziecka i były dużo bardziej praktyczne, niż telefony, które zazwyczaj są stworzone dla dorosłych. Zegarek ma również opcje wysyłania nagród dla dziecka. Dzięki temu możesz stworzyć ciekawą formę motywowania dziecka np. do sprzątania swojego pokoju. Jeśli dziecko otrzyma od Ciebie 10 serduszek na swój zegarek to np. otrzyma nagrodę od Ciebie w formie pójścia do kina.

 

Oferujemy darmową wysyłkę! Od 60 PLN

Koszyk zamknij